ZDROWIE I URODA

Apartamnety nad parsętą

Apartamnety NAD PARSĘTĄ

BAZA ZABIEGOWA

Bardzo istotne miejsce w naszym obiekcie zajmuje baza zabiegowa, dzięki której mogą Państwo zadbać o zdrowie, a tym samym lepsze samopoczucie.

Uwzględniając wskazania medyczne oraz potrzeby indywidualne każdego z Państwa po konsultacji lekarskiej, zostanie sporządzony indywidualny program rehabilitacji. Konsultacje lekarskie odbywają się w soboty oraz w niedzielę.

Oferujemy zabiegi z zakresu:

– balneoterapii
– magnetoterapii
– elektroterapii
– światłolecznictwa
– krioterapii miejscowej
– kinezoterapii
– inhalacje.

ODPRĘŻENIE I RELAKS

Dla pełnego odprężenia i relaksu polecamy szeroki wachlarz masaży częściowych lub całego ciała. Oprócz bogatej oferty zabiegów leczniczych proponujemy również zabiegi pielęgnacyjne. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług dodatkowych.

Baza zabiegowa

Bardzo istotne miejsce w naszym obiekcie zajmuje baza zabiegowa, dzięki której mogą Państwo zadbać o zdrowie, a tym samym zapewnić sobie lepsze samopoczucie.

Uwzględniając wskazania medyczne oraz potrzeby indywidualne każdego z Państwa po konsultacji lekarskiej, zostanie sporządzony indywidualny program rehabilitacji. Konsultacje lekarskie odbywają się w soboty oraz w niedzielę. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług, które sprawią, że po pobycie w Kołobrzegu poczują się Państwo maksymalnie zrelaksowani i wypoczęci. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi relaksacyjne jak i rehabilitacyjne, które wspomagają leczenie.

Bazę zabiegową Nad Parsętą tworzą doświadczeni fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz lekarze, którzy czuwają nad całym procesem Państwa rehabilitacji i odnowy biologicznej. Nasza oferta zabiegów jest bardzo rozbudowana i składają się na nią różnorodne zabiegi, dlatego warto zapoznać się czym się charakteryzują i na czym polegają. W naszym obiekcie rehabilitujemy i leczymy wiele schorzeń, dlatego jeśli szukają Państwa miejsca, w którym można połączyć wypoczynek z rehabilitacją zapraszamy do Kołobrzegu, Nad Parsętą.

W naszym obiekcie oferujemy zabiegi rehabilitacyjne, lecznicze oraz regenerujące. Składają się na nie:

– Balneoterapia

Zabiegi rehabilitacyjne, czyli balneoterapia wykorzystują wody lecznicze. Wody, które stosuje się podczas terapii mają różne temperatury i są one dostosowywane do rodzaju schorzenia. Do leczenia zapalenia stawów na przemian stosuje się lodowatą i gorącą wodę, która pobudza tkanki do samoleczenia. Balneoterapia leczy nie tylko bóle stawów, ale również otyłość, cukrzycę, obniża poziom stresu i redukuje przemęczenie. Do balneoterapii zalicza się także hydromasaż, z którego można skorzystać w jacuzzi na terenie naszego obiektu.

– Magnetoterapia

Magnetoterapia wykorzystuje oddziaływanie pola magnetycznego na komórki i tkanki skóry. Pole magnetyczne ułatwia dotlenienie i odżywienie komórek organizmu. Dzięki temu przyspiesza się proces gojenia, a stany zapalne w organizmie ustają. Leczenie polem magnetycznym jest polecane dla osób cierpiących na osteoporozę, choroby skóry czy nadciśnienie. Magnetoterapia łagodzi również różnorodne bóle, stawów, kręgosłupa oraz bóle mięśni. W zależności od rodzaju schorzenia dopasowywane są dawki oraz natężenie pola magnetycznego.

– Elektroterapia

W elektroterapii do zabiegów wykorzystuje się ruchy prądu. Wyróżnia się dwa rodzaje zabiegów elektroterapii, zabieg działający przeciwbólowo oraz zabieg pobudzający tkanki. W obu przypadkach używa się różnych częstotliwości i natężeń prądu, w zależności od rodzaju leczonego schorzenia i odporności pacjenta na bodźce zewnętrzne. Podobnie jak w przypadku magnetoterapii, lekarz prowadzący dopasowuje najodpowiedniejszą ilość zabiegów oraz ich rodzaj. Dlatego tak ważne jest wstępne rozpoznanie schorzenia i zaplanowanie efektownej ścieżki leczenia i rehabilitacji. Baza zabiegowa Nad Parsętą oferuje Państwu zabiegi elektroterapii Diadynamik oraz Interdyn. Diadynamik to prądy diadynamiczne, dzięki którym dochodzi do elektrostymulacji tkanek i mięśni. Natomiast Interdyn to prądy interferencyjne aplikowane przy pomocy elektrod. Oba zabiegi pomagają zmniejszyć napięcie mięśniowe i przynoszą ulgę w bólu.

– Światłolecznictwo

Światłolecznictwo wykorzystuje lecznicze działanie różnych rodzajów światła. Helioterapię, czyli leczenie naturalnymi promieniami UV, a także aktynoterapię, czyli wykorzystanie sztucznego światła jak na przykład podczerwień lub nadfiolet. Światłolecznictwo pomaga leczyć choroby układu oddechowego, trądziku oraz łuszczycy. Nad Parsętą oferujemy Państwu zabiegi z użyciem Lampy Sollux. Lampa Sollux emituje promienie podczerwone, które docierają w głąb tkanek i poprawiają ich ukrwienie, w efekcie zmniejszają ból i wszelkie napięcia mięśniowe. W naszej bazie zabiegów znajdą Państwo również zabiegi Lampą Bioptron, która emituje spolaryzowane światło, usprawnia ono pracę tkanek i wspomaga ich odbudowę. Stosowanie lampy przynosi ulgę w bólu, a także poprawia kondycję całego organizmu.

– Krioterapia miejscowa

W naszym aparthotelu oferujemy Państwu zabieg krioterapii miejscowej. Krioterapia polega na kontrolowanym odmrażaniu tkanek przy pomocy ciekłego azotu, którego temperatura sięga minus 200 stopni. Dzięki takiemu zabiegowi w chorym miejscu kilkukrotnie szybciej płynie krew, a tkanki odbudowują się w ekspresowym tempie. Krew dotlenia się i oczyszcza, dzięki czemu krioterapią możemy leczyć stłuczenia, bóle reumatyczne, a także otyłość i cellulit. Zabiegi krioterapii wykonuje doświadczony specjalista, który z zaangażowaniem zaopiekuje się Państwem i zaproponuje indywidualnie dopasowaną ścieżkę leczenia.

– Kinezyterapia

Nad Parsętą mogą Państwo skorzystać z usług profesjonalnych i doświadczonych fizjoterapeutów, którzy wykonują zabiegi kinezyterapii, czyli rehabilitujące ćwiczenia ruchowe. Fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia, które pomagają usprawnić cały organizm. Regularna i rehabilitacja umożliwia powrót do pełnej sprawności.

– Inhalacje

W naszym obiekcie Nad Parsętą oferujemy Państwu zabiegi lecznicze polegające na wdychaniu roztworów ze składnikami odżywczymi przy użyciu aparatury bądź podczas seansu w grocie solnej. W grocie solnej panuje podobny mikroklimat jak nad morzem. Powietrze jest pełne jodu i innych składników odżywczych. Dzięki inhalacjom udrażniamy układ oddechowy i lepiej dotleniamy organizm. Dlatego inhalacje są polecane dla osób, które przewlekle chorują na zatoki oraz zapalenia oskrzeli.

– Osteopatia i chiropraktyka

Nad Parsętą doświadczeni fizjoterapeuci, którzy ukończyli szkoły akredytowane przez Towarzystwo Osteopatów Polskich wykonują zabiegi osteopatii i chiropraktyki. Zabiegi osteopatii polegają na uciskaniu miejsc odpowiadających za ból. Dzięki temu wszelkie napięcia w mięśniach ustają, a pacjent odczuwa ulgę. Osteopatia jest polecana dla osób z migrenami, astmą, przy bólach mięśni i stawów oraz po wszelkich urazach. Zabiegi chiropraktyki natomiast wykonują tak zwani kręgarze, nastawiają oni odpowiednie stawy, zajmują się przede wszystkim zwyrodnieniami kręgosłupa. Po takim zabiegu człowiek czuje się jak nowonarodzony. Jeśli cierpią Państwo na bóle spowodowane napięciami mięśni takie zabiegi przyniosą natychmiastową ulgę.

Cennik

ul. Szpitalna 7,
78-100 Kołobrzeg
tel. +48 94 35 234 50

e-mail: recepcja@nadparseta.pl

Kariera w Hotelu
Nad Parsętą