Zdrowie i Uroda

Baza zabiegowa

Bardzo istotne miejsce w naszym obiekcie zajmuje baza zabiegowa, dzięki której mogą Państwo zadbać o zdrowie, a tym samym lepsze samopoczucie.

Uwzględniając wskazania medyczne oraz potrzeby indywidualne każdego z Państwa po konsultacji lekarskiej, zostanie sporządzony indywidualny program rehabilitacji. Konsultacje lekarskie odbywają się w soboty oraz w niedzielę.

Oferujemy zabiegi z zakresu:

– balneoterapii
– magnetoterapii
– elektroterapii
– światłolecznictwa
– krioterapii miejscowej
– kinezoterapii
– inhalacje.

Odprężenie i Relaks

Dla pełnego odprężenia i relaksu polecamy szeroki wachlarz masaży częściowych lub całego ciała. Oprócz bogatej oferty zabiegów leczniczych proponujemy również zabiegi pielęgnacyjne. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług dodatkowych.

Baza zabiegowa

Bardzo istotne miejsce w naszym obiekcie zajmuje baza zabiegowa, dzięki której mogą Państwo zadbać o zdrowie, a tym samym zapewnić sobie lepsze samopoczucie.

Uwzględniając wskazania medyczne oraz potrzeby indywidualne każdego z Państwa po konsultacji lekarskiej, zostanie sporządzony indywidualny program rehabilitacji. Konsultacje lekarskie odbywają się w soboty oraz w niedzielę. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług, które sprawią, że po pobycie w Kołobrzegu poczują się Państwo maksymalnie zrelaksowani i wypoczęci. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi relaksacyjne jak i rehabilitacyjne, które wspomagają leczenie.

Bazę zabiegową Nad Parsętą tworzą doświadczeni fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz lekarze, którzy czuwają nad całym procesem Państwa rehabilitacji i odnowy biologicznej. Nasza oferta zabiegów jest bardzo rozbudowana i składają się na nią różnorodne zabiegi, dlatego warto zapoznać się czym się charakteryzują i na czym polegają. W naszym obiekcie rehabilitujemy i leczymy wiele schorzeń, dlatego jeśli szukają Państwa miejsca, w którym można połączyć wypoczynek z rehabilitacją zapraszamy do Kołobrzegu, Nad Parsętą.

W naszym obiekcie oferujemy zabiegi rehabilitacyjne, lecznicze oraz regenerujące. Składają się na nie:

– Magnetoterapia

Magnetoterapia wykorzystuje oddziaływanie pola magnetycznego na komórki i tkanki skóry. Pole magnetyczne ułatwia dotlenienie i odżywienie komórek organizmu. Dzięki temu przyspiesza się proces gojenia, a stany zapalne w organizmie ustają. Leczenie polem magnetycznym jest polecane dla osób cierpiących na osteoporozę, choroby skóry czy nadciśnienie. Magnetoterapia łagodzi również różnorodne bóle, stawów, kręgosłupa oraz bóle mięśni. W zależności od rodzaju schorzenia dopasowywane są dawki oraz natężenie pola magnetycznego.

– Elektroterapia

W elektroterapii do zabiegów wykorzystuje się ruchy prądu. Wyróżnia się dwa rodzaje zabiegów elektroterapii, zabieg działający przeciwbólowo oraz zabieg pobudzający tkanki. W obu przypadkach używa się różnych częstotliwości i natężeń prądu, w zależności od rodzaju leczonego schorzenia i odporności pacjenta na bodźce zewnętrzne. Podobnie jak w przypadku magnetoterapii, lekarz prowadzący dopasowuje najodpowiedniejszą ilość zabiegów oraz ich rodzaj. Dlatego tak ważne jest wstępne rozpoznanie schorzenia i zaplanowanie efektownej ścieżki leczenia i rehabilitacji. Baza zabiegowa Nad Parsętą oferuje Państwu zabiegi elektroterapii Diadynamik oraz Interdyn. Diadynamik to prądy diadynamiczne, dzięki którym dochodzi do elektrostymulacji tkanek i mięśni. Natomiast Interdyn to prądy interferencyjne aplikowane przy pomocy elektrod. Oba zabiegi pomagają zmniejszyć napięcie mięśniowe i przynoszą ulgę w bólu.

– Światłolecznictwo

Światłolecznictwo wykorzystuje lecznicze działanie różnych rodzajów światła. Helioterapię, czyli leczenie naturalnymi promieniami UV, a także aktynoterapię, czyli wykorzystanie sztucznego światła jak na przykład podczerwień lub nadfiolet. Światłolecznictwo pomaga leczyć choroby układu oddechowego, trądziku oraz łuszczycy. Nad Parsętą oferujemy Państwu zabiegi z użyciem Lampy Sollux. Lampa Sollux emituje promienie podczerwone, które docierają w głąb tkanek i poprawiają ich ukrwienie, w efekcie zmniejszają ból i wszelkie napięcia mięśniowe. W naszej bazie zabiegów znajdą Państwo również zabiegi Lampą Bioptron, która emituje spolaryzowane światło, usprawnia ono pracę tkanek i wspomaga ich odbudowę. Stosowanie lampy przynosi ulgę w bólu, a także poprawia kondycję całego organizmu.

– Krioterapia miejscowa

W naszym aparthotelu oferujemy Państwu zabieg krioterapii miejscowej. Krioterapia polega na kontrolowanym odmrażaniu tkanek przy pomocy ciekłego azotu, którego temperatura sięga minus 200 stopni. Dzięki takiemu zabiegowi w chorym miejscu kilkukrotnie szybciej płynie krew, a tkanki odbudowują się w ekspresowym tempie. Krew dotlenia się i oczyszcza, dzięki czemu krioterapią możemy leczyć stłuczenia, bóle reumatyczne, a także otyłość i cellulit. Zabiegi krioterapii wykonuje doświadczony specjalista, który z zaangażowaniem zaopiekuje się Państwem i zaproponuje indywidualnie dopasowaną ścieżkę leczenia.

– Inhalacje

W naszym obiekcie Nad Parsętą oferujemy Państwu zabiegi lecznicze polegające na wdychaniu roztworów ze składnikami odżywczymi przy użyciu aparatury bądź podczas seansu w grocie solnej. W grocie solnej panuje podobny mikroklimat jak nad morzem. Powietrze jest pełne jodu i innych składników odżywczych. Dzięki inhalacjom udrażniamy układ oddechowy i lepiej dotleniamy organizm. Dlatego inhalacje są polecane dla osób, które przewlekle chorują na zatoki oraz zapalenia oskrzeli.

Regulaminy
Ogólne warunki korzystania z usług Medyk SPA Ogólne warunki rezerwacji Medyk SPA
Cennik

ul. Szpitalna 7,
78-100 Kołobrzeg
tel. +48 94 35 234 50

e-mail: recepcja@nadparseta.pl

Kariera w Hotelu
Nad Parsętą